squash
09 مرداد 1401 - 09:38

تعدادی از خانه‌های مسکونی شهرستان لردگان دچار آبگرفتگی شد

شهرکرد- ایرنا- فرماندار لردگان چهارمحال و بختیاری با اشاره به بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب در این شهرستان گفت: بارندگی‌های شامگاه شنبه باعث آب‌گرفتگی تعدادی از خانه‌های مسکونی شهری روستایی این شهرستان شد.

رضا بابامیر ساطحی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: در این حادثه تعدادی از خانه‌های مسکونی این شهرستان به‌ویژه در بخش رودشت، روستای سیدمحمد بخش مُنج و شهر سردشت دچار آب‌گرفتگی و خسارت‌های فراوانی به زمین‌های کشاورزی، عشایر و زیرساخت‌ها وارد شد.

رضا بابامیر ساطحیوی افزود: بر اثر بارش باران شدید و جاری شدن سیل، جاده لردگان به خوزستان در محدوده روستای بیدله بخش مُنج این شهرستان بسته و هم‌اکنون بازگشایی و تردد در آن جاری شده است.

بابامیر به تردد افزون‌بر ۴۰ هزار خودرو در شبانه‌روز از محور ارتباطی لردگان به خوزستان اشاره و تصریح کرد: هم‌اینک تمامی محورهای ارتباطی اصلی شهرستان لردگان باز است و فقط در برخی جاده‌های روستایی مشکلات گل‌ولای وجود دارد که نیروهای امدادی و مسئولان دستگاه‌های اجرایی مرتبط در حال رفع آن هستند.

وی یادآور شد: کارشناسان و گروه‌های ارزیاب برای بررسی و برآورد میزان خسارت وارد شده به بخش‌های مختلف شهرستان لردگان اعزام شده‌اند و پس از پایان بحران میزان دقیق و قطعی این خسارت‌ها اعلام می‌شود.

به گزارش ایرنا، سامانه بارشی از شامگاه چهارشنبه در چهارمحال و بختیاری فعال و باعث جاری شدن سیل در پنج شهرستان این استان شد.

براساس پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی بارش باران تابستانه ناشی از فعالیت سامانه مانسون تا روز دوشنبه در چهارمحال و بختیاری تداوم دارد و هشدار سطح قرمز در این خصوص صادر شده است.

لردگان در ۱۷۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 503485