squash
09 مرداد 1401 - 18:05

خدمات آبرسانی به ۱۲۸ روستا و ۶ شهر سیل زده فارس

شیراز-ایرنا-قائم مقام و جانشین رئیس ستاد بحران شرکت آبفا فارس ضمن اشاره به آسیب های جدی به زیرساخت های تأسیسات آبرسانی شهرستان های استان، از رفع مشکلات آبرسانی در ۶ شهر و ۱۲۸ روستای سیل زده استان فارس خبر داد.

جاسب زنگنه قائم مقام و جانشین رئیس ستاد بحران آبفا فارس روز یکشنبه در گزارشی از آخرین وضعیت آب شرب مردم استان و اقدامات انجام شده به منظور رفع حوادث در زیر ساخت های تاسیسات آبرسانی، اظهار داشت: متأسفانه بارندگی ها و سیل های مخرب ناشی از آن در سراسر استان آسیب های جدی و سنگینی به زیر ساخت های تأسیسات آبرسانی شهری و روستایی وارد نموده است.

وی با بیان اینکه در حال برآورد میزان نهایی این خسارات می باشیم ادامه داد: با پیگیری ستاد بحران شرکت آبفا فارس و حضور و تشخیص به موقع اکیپ های فنی این شرکت و پرسنل رفع اتفاقات آب امور و ادارات آبفا تابعه ، با اقدامات جهادی و شبانه روزی، حوادث ناشی از سیل در بارندگی های شدید روزهای گذشته در ۲۳ شهرستان استان که شامل ۶ شهر و ۱۲۸ روستا می باشد به طور موقت و در کمترین زمان ممکن رفع گردید و هم اینک آبرسانی در این مناطق روال عادی خود را طی می کند.

زنگنه ،  با اشاره به آماده باش دائم و روزهای پرکار ستاد بحران و اکیپ های فنی شرکت آبفا فارس در این روزها، تصریح کرد: از هفته   گذشته با اعلان ها و هشدارهای سراسری و با پیش بینی های سازمان هواشناسی مبنی بر ورود ابرهای بازان زا و وقوع بارندگی های سیل آسا و کم نظیر در سنوات اخیر، طی روزهای آتی ، ستاد بحران این شرکت به منظور اتخاذ راهبرد های پیشگیرانه تشکیل جلسه داد و برنامه ای مدون را برای مقابله با حوادث احتمالی ناشی از سیل در این بارندگی ها در دستور کار خود قرار داد.

قائم مقام شرکت آبفا استان فارس با اشاره به اینکه  شهرستان های استان در سراسر جغرافیای آن به ۶ منطقه تقسیم گردید، گفت: از میان شهرستان های موجود در هر منطقه یک شهرستان به عنوان شهرستان معین انتخاب شد تا محل اتخاذ تصمیم ها و رویکرد های منطقه ای برای دفع بحران های ناشی از سیل زدگی در تأسیسات آبرسانی شهرستان های منطقه باشد و در صورت وقوع حادثه در هر یک از شهرستان های منطقه، با هم افزایی و امداد رسانی جمعی بحران پیش آمده را مدیریت کنند.

زنگنه ، گفت: آبرسانی به سایر مناطقی که تأسیسات آبرسانی آنها با آسیب بیشتری مواجه گردیده است نیز به صورت سیار (با تانکر) و در ساعات مختلف شبانه روز صورت می گیرد. در همین راستا ملزومات و تجهیزات مورد نیاز اهم از لوله و اتصالات از ستاد بحران شرکت مهندسی آبفا کشور درخواست گردیده است.

قائم مقام شرکت آبفا استان فارس افزود: هم اکنون همه روزه ستاد بحران شرکت آبفا استان فارس در چند نوبت و در صورت لزوم بصورت فوق العاده تشکیل جلسه می دهد تا آخرین پیشامد های ناشی از بارندگی و آسیب های ناشی از جاری شدن سیل به تاسیسات آبرسانی را بررسی و اقدامات لازم در دستور کار قرار گیرد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 507231