squash
13 مرداد 1401 - 08:26

خسارت سیل به مزارع ماهی الیگودرز۱۰۰ میلیارد تومان برآورد شد

خرم‌آباد - ایرنا - فرماندار الیگودرز گفت: خسارت سیل اخیر به مزارع پرورش ماهی در این شهرستان ۱۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است و در سایر حوزه‌ها به ویژه در بخش کشاورزی و راه‌های ارتباطی میزان خسارت در حال بررسی است.

"ایمان خسروی" روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: سیل اخیر یکهزار تن ماهی در ۵۴ مزرعه این شهرستان را از بین برد که با احتساب مزارع فصلی، این میزان تلفات به حدود یکهزار و ۷۰۰ تن می رسد.

وی با اشاره به وجود ۱۱۲ مزرعه پرورش ماهی  در الیگودرز تصریح کرد: نحوه و چگونگی پرداخت خسارت و یا کمک های احتمالی، باید در جلسه هیات دولت و یا استان تصمیم گیری و تصویب شود که در صورت اعلام نهایی، اطلاع رسانی خواهد شد.

وی ادامه داد: در سیل ناشی از سامانه بارشی موسوم به مونسون از ابتدای هفته جاری بیش از ۶۵۰ خانوار سیل زده در شهرستان الیگودرز از جمله مناطق عشایری امدادرسانی یا اسکان موقت شده اند.

خسروی با اشاره به جان باختن پنج نفر در سیل الیگودرز تصریح کرد: با توجه به بارش های لحظه ای و چندین باره طی فعالیت این سامانه و بروز سیلاب، راه های روستایی چندین بار مسدود و راهگشایی شده اند و هم اکنون ارتباط روستاها با شهر و مرکز بخش ها برقرار است.

سامانه بارشی متاثر از پدیده مونسون، هفته جاری در مناطق شمال و شمال شرقی لرستان فعال شد و خسارات بسیاری در الیگودرز بر جاگذشت که در حال برآورد است.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 530531