squash
09 مرداد 1401 - 10:20

آغاز پویش همدلی با سیل‌زدگان در یزد/ ارائه خدمات رایگان به آسیب‌دیدگان

یزد- ایرنا- پس از سیلاب ویرانگر روزهای جمعه و شنبه گذشته در یزد که باعث خسارات زیادی به مناطق مختلف استان شد، پویش همدلی به منظور کمک به خسارت دیدگان این مناطق در سطح استان آغاز شد.

به گزارش ایرنا، این پویش در فضای مجازی راه اندازی شده و در قالب آن افرادی که می توانند در هر حرفه و مهارتی به خسارت دیدگان کمک کنند، با اعلام شماره تلفن در این امر خداپسندانه مشارکت می کنند.

در پویش همدلی، علاوه بر صاحبان مشاغل مختلف، یکی از نهادهای خیریه نیز با اعلام محل هایی برای جمع آوری اقلام مورد نیاز در این امر مشارکت کرده، همچنین حسینیه ها و اماکن ورزشی نزدیک به بافت تاریخی و اماکن خسارت دیده شهر نیز برای اسکان خسارت دیدگان اعلام آمادگی کرده‌اند.

با توجه به اینکه در ایام دهه اول محرم و عزاداری های سنتی یزد شاهد همراهی مردم بوده ایم این ایام باعث ایجاد جو همدلی و کمک بسیار زیادی در بحران سیلاب اخیر یزد شده است.

در پویش یاد شده، اعلام آمادگی همه اقشار مختلف وجود دارد که تعمیرات موبایل، خدمات برق اتومبیل، کمک به خودروهای جامانده در سیل، فعالیت های مرتبط با امر ساختمان، شست و شوی فرش، اعلام فروش لوازم خانگی با اقساط بلندمدت و اسکان رایگان برای تمامی افرادی که خانه هایشان دچار آسیب شده از جمله آنهاست.

مشارکت کنندگان در این پویش با ارائه شماره تلفن همراه و آدرس، از شهروندان خسارت دیده خواسته اند جهت دریافت خدمات و کمک های فنی با آنها تماس بگیرند؛ در این میان بانوان نیز با طبخ غذا و بسته بندی به میدان آمده و به توزیع غذای گرم در مناطقی که دچار آسیب شده اند، می پردازند.

همچنین گروه های جهادی با توجه به آبگرفتگی شدید معابر و مغازه ها و منازل در کنار دستگاه های خدمت رسان، نسبت به تخلیه آب و کمک به خسارت دیدگان اقدام می کنند و گروه های کمک نیز از استان های اصفهان، تهران و کرمان در استان یزد حضور دارند و با توجه به حجم زیادی از خسارت که در شهر یزد به وقوع پیوسته عمدتا این گروه ها در این شهر حضور داشته و خدمت رسانی می کنند.

یکی از تعمیرکاران تلفن همراه به خبرنگار ایرنا گفت: سیل اخیر خسارات زیادی بر جا گذشت و لازم است همه مردم برای مساعدت به خسارت دیدگان به میدان بیایند.

وی که حاضر به ذکر نام خود نشد افزود:من به سهم خودم تلفن های همراهی که در سیل خسارت دیده اند را به صورت رایگان تعمیر می کنم و اگر قابل تعمیر نباشد تلفن همراه قسطی به خسارت دیدگان خواهم داد.

یک تعمیرکار لوازم خانگی هم از مشارکت خود و خانواده اش برای تعمیر رایگان وسایل برقی منزل خسارت دیدگان خبر داد.

وی ادامه داد: همه باید پای کار باشیم و برای گذر از این بحران طبیعی به یکدیگر کمک کنیم.

وی اظهار داشت: تعمیر رایگان وسایل برقی که در سیل اخیر دچار خسارت شدند را آغاز کردم که امیدوارم موجب رضای خدا باشد.

پویش همدلی با سیلزدگان به طور گسترده ای در استان یزد در حال فراگیر شدن است و هر کس سعی می کند به سهم خود در این امر خداپسندانه مشارکت کند.

بارش شدید باران و جاری شدن سیل بامداد روز جمعه در استان یزد موجب آبگرفتگی شدید معابر شهری، مسدود شدن برخی راههای مواصلاتی، تخلیه برخی روستاها ، تخلیه بافت تاریخی شهر یزد و بروز خسارت به تاسیسات زیربنایی این استان شد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 503936