squash
05 مرداد 1401 - 11:19

اهتزار ۱۰۰ ابرپرچم در تهران/فضای شهر تهران را محرمی خواهیم کرد

رییس سازمان زیباسازی شهر تهران با تاکید بر اینکه امسال فضای شهر تهران را محرمی خواهیم کرد، از اجرای برنامه‌های جدید و نمادین در این زمینه خبر داد.

به گزارش خبرنگار فارس، رضا صیادی رییس سازمان زیباسازی شهرداری تهران در نشست خبری این سازمان به منظور تشریح فعالیت‌های این سازمان در آستانه ماه محرم، که  پیش از ظهر امروز برگزار شد، گفت: در آستانه محرم حسینی پس از چند سال که شرایط کشور به دلیل کرونا بحرانی تر بود، فضا بهتر شده و البته امسال هم باید پروتکل‌های بهداشتی را جدی گرفت. وی با تشریح نحوه تعیین شعار سال محرم که با حضور هنرمندان، و بیان اینکه "نجات اهل عالم با حسین است" شعار محوری ما در موضوع محرم است و در تمامی حوزه ها رعایت می شود. صیادی ابراز داشت: در محرم یک دغدغه جدی داریم و آن‌هم جلب مشارکت مردمی است و می‌دانیم که در یک موضوع فرهنگی مردم جدی پای کار بیایند اما در موضوع محرم مردم جلوتر از مسئولان و نهادهای حاکمیتی اند.

وی افزود: برای ما اهمیت داشت که کار مردمی را حاکمیتی نکنیم و همه سیاست های اصلی سازمان اینگونه پیش رفت.

رییس سازمان زیباسازی شهرداری تهران با اشاره به اینکه سیاهپوشان شهر، اصلی‌ترین برنامه این سازمان در محیط‌های فرامحلی مثل بزرگراه‌هاست و تمرکز ما به سمت این معابر رفته است، گفت: حدود ۱۳ هزار پرچم‌های  ۱×۴   علاوه بر پل‌ها،در محورهای اصلی شهر نصب خواهد شد. وی افزود: ۱۰۰ هزار پرچم محلی بین مردم توزیع شد و از هیات‌های محلی و مساجد حمایت شد. و بیش از ۱۵۰۰ مسجد بسته حمایتی فضاسازی محیطی گرفته اند.

صیادی با بیان اینکه بیش از ۱۵۰ نماپرچم بر روی ساختمان‌های بلندمرتبه نصب خواهد شد و فردا طی مراسمی در ساختمان ها به اهتزار در می‌آید.

وی از  اهتزار ۱۰۰ ابر پرچم در سطح شهر تهران که مدتی پیش در عتبات عالیات طواف داده شده اند خبر داد و یادآور شد، طرح آنها طرح گنبد ضریح سیدالشهدا هستند.

وی از برگزاری رویداد هنری کالیگرافی نشان عاشقی خبر داد و گفت: امسال برای اولین بار تحت عنوان سوگواره هنری با ۵۰۰ تیغه علامت در  عمارت عین الدوله در حال انجام است.

وی افزود: ۲۰۰ کتل طراحی شده که با تیغه‌های علامت در روزهای پیش روجانمایی می‌شود.

رییس سازمان زیباسازی به اجرای تبلیغات محیطی بر روی  بیلبوردها با چند رویکرد اشاره کرد و ابراز داشت: صدر در صد سازه‌های فرهنگی کشور به اجرای این بیلبوردها اختصاصص یافته که از جمله آنها، کودکان عاشورایی با شعار "شکر خدا را که در پناه حسینیم" که از دیشب اکرانش آغاز شده  است.  وی ادامه داد: مجموعه دوم مربوط به جمله‌های خاطره انگیز است که تحت عنوان زمزمه‌های عاشورایی با کی آر کد، در محیط‌های پیاده محور نصب خواهد شد. و در واقع این بیلبوردهای تهران برای مردم تهران نوحه می‌خوانند.

صیادی همچنین از اجرای دیوار نگاره با ۴۰۰ متر در بزرگراه ستاری خبر داد که  در دهه محرم رو‌نمایی خواهد شد.

وی در پاسخ به سوالی درباره خرابی پله‌برقی ها گفت: شکایتهای مردمی درباره پله‌های مکانیزه یک پنجم شده است و تلاشمان بر این است درصدی از پل‌ها که هاموشی شناور دارند را رفع مشکل کنیم.

وی افزود: فاز روشن سازی اضطراری پله ها تا زمان وعده  داده شده اتفاق افتاد. و حدود۸۷ درصد یونیت‌های پله های مکانیزه روشن است.

در حال تکمیل...

منبع: فارس
شناسه خبر: 474883